Кафедра соціології

Посада

завідувач кафедри

Звання

Доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки та техніки України

роб. 400-99-40

Степико Валентина Порфиріївна (заступник завідувача кафедри, професор)

Вдовиченко Лілія Олександрівна (викладач)
Галушко Кирило Юрійович (доцент)
Дікова-Фаворська Олена Михайлівна (професор)
Кісла Ганна Олександрівна (професор)
Коротич Олександр Миколайович (викладач)
Крячко Володимир Іванович (доцент)
Морітц Гунцінгер (професор)
Цимбал Світлана Миколаївна (доцент)
Чугаєвський Віталій Григорович (професор)
Яковенко Алла Казимирівна (професор)

Історія кафедри

Кафедра соціології створена у листопаді 2011 року доктором історичних наук, професором, членом-кореспондентом НАН України В.Б. Євтухом шляхом поділу  кафедри теорії та методології соціології. В.Б. Євтух очолює кафедру та є директором Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій НПУ імені М.П.Драгоманова.Кафедра соціології є випускаючою кафедрою за спеціальністю “Соціологія”, спеціалізації “Соціологія освіти”, «Соціальні комунікації» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».
 У складі кафедри працює 15 професорів, докторів педагогічних, філософських, історичних наук (Євтух В.Б., Чугаєвський В.Г., Дікова-Фаворська О.М., Степико В.П., Яковенко А.К., Коваліско Н.В., Онищук В.М., Подшивалкіна В.І., Рик С.М., Хижняк Л.М., Чернова К.О., Шуст Н.Б., Яковенко Ю.І., Ярошенко А.О., Попок А.А.), 6 кандидатів філософських, педагогічних, історичних наук, доцентів (Галушко К.Ю., Кісла Г.О., Роздобутько О.М., Цимбал С.М., Дембіцький С.С., Шевель І.П.).

Про кафедру

Для більш цікавого та різноманітного проведення лекцій та семінарських занять кафедра залучає викладачів з інших ВНЗ України та викладачів ВНЗ інших країн.
На кафедрі налагоджені зв’язки з Вищою школою Управління м.Гданськ (Польща) та Вищою школою інформації та суспільно-юридичних наук в м.Бидгощ (Польща).
Також з ініціативи Інституту створений Українсько-польський Центр „Європейські студії” (директор – Євтух В.Б), а також укладені угоди з Вищою школою ім.Богдана Янського (Варшава, Польща), Видавничим домом „Soft Press”, Обухівською міською радою, Національним еколого-натуралістичним центром Міністерства освіти і науки України, Соціологічною службою TNS Україна.
Новим змістом, творчим підходом до викладу вирізняються лекції, семінари, практичні заняття курсів “Історія соціології”, “Загальна соціологічна теорія”, “Соціальна структура суспільства”, „Методологія соціологічного дослідження”, “Етносоціологія”, “Програмування соціологічних досліджень”, “Надійність соціологічної інформації”, “Соціологія освіти”, “Гендерні дослідження” та ін. Особливо продуктивними для студентів є дисципліни із методології та технології соціологічних досліджень, які допомагають готувати майбутнього соціолога до професійної діяльності.
Специфіка підготовки даної спеціальності багатопланова. Майбутні фахівці-соціологи знаходять своє призначення як в освітянській сфері, управлінській діяльності, так і займаються проведенням соціологічних досліджень у різних сферах діяльності (політичній, економічній тощо).
Результатами плідної науково-методичної діяльності колективу є численні публікації.
Кафедра активно працює в галузі соціології, досліджує специфіку викладання соціології в педагогічному університеті, розробляє підручники та посібники для студентів-соціологів, веде переговори про стажування випускників за кордоном.
Кафедра соціології є молодою, прогресивною і здатною до інноваційно-наукової діяльності.

Адреса кафедри: вул. Саратівська, 20, 2 поверх, 202 кімната.
Тел. 400-99-37

Server Time: 2017-09-19 13:28:57