Федас Валентина Володимирівна

Федас Валентина Володимирівна

Кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри соціальних та публічних комунікацій.

Дата народження: 19.04.1958 р.

Викладає наступні дисципліни: «Соціологія»,  «Соціальна статистика», «Соціолінгвістика».

Поле наукових інтересів: соціологічні аспекти в фолькльорі, соціолінгвістика, соціологія театру, соціологія, як сучасна наука.

Народилася 19 квітня 1958 р. у с. Поповичі  Ковельського району Волинської обл. Закінчила Поповичівську восьмирічку і Голобську десятирічку.  У 1975 стала студенткою філологічного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка, який закінчила у 1980 році за спеціальністю «Філолог, викладач української мови і літератури».

Працювала  вчителем української мови і літератури у середніх школах  №185 і №132 м. Києва, фізико-математичному ліцеї Київського університету імені Тараса Шевченка, викладачем української мови і літератури підготовчого факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.

Кандидат філологічних наук з 2006 р. за спеціальністю 10.01.07 – фольклористика.

У 2006 – 2007рр. – старший викладач кафедри українознавства факультету лінгвістики Національного авіаційного університету, заступник декана з виховної роботи.

З 2007р. – доцент кафедри теорії та методології соціології Інституту соціології, психології та управління  НПУ імені М.П.Драгоманова.

У січні 2011р. здобула вчене звання доцента кафедри теорії та методології соціології.

З листопада 2011р. – професор  кафедри соціальних і публічних комунікацій Інституту соціології, психології та управління.

З березня 2009 року – заступник директора Інституту соціології, психології та управління з організаційно-виховної роботи.

Має 39 опублікованих праць, основні з них:

Федас В. В. Теоретико-методологічні засади наукової діяльності М. Максимовича як поступ у розвитку української фольклористики // Вісник Львівського університету. Серія філологічна – Львів, 2007 – Вип. 41. – С. 224 – 231.

Федас В. В. Еволюційний принцип як ознака наукової діяльності Михайла Максимовича творів // Літературознавчі студії: Зб. наук. праць. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2007. – Вип. 19. – Ч.2. - С. 218 – 222.

Федас Валентина. До питання про джерела зародження слов’янської словесності в полеміці М. Максимовича та М. Погодіна творів // Літературознавчі студії: Зб. наук. праць. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2008. – Вип. 21. – Ч.2. - С. 228 – 235.

Федас Валентина. Із наукових пошуків Михайла Максимовича: народна естетика // Вісник (Літературознавчі студії) Київського міжнародного університету. – К.: Правові джерела, 2009. – Вип. 9. – С. 72 – 101.

Федас Валентина. Етносоціологічні розвідки Михайла Максимовича: дослідження явищ культури і побуту // Міжнародний науковий форум: соціологія, психологія, педагогіка, менеджмент. Збірник наукових праць. Випуск 2. - Київ – 2010. -  С.64 – 72.

Федас Валентина. Соціологія молоді // Соціологія. Підручник для студентів соціогуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів. Гол. Ред. В.Б. Євтух. – К.: Вид-во НПУ імені М.П.Драгоманова, 2010. - 360 с. – 122 – 134.

Федас Валентина. Народна пісня як елемент ідентичності українця в умовах еміграції // Матеріали першої міжнародної конференції з канадознавства 26 – 28 лютого 2010 року, Чернівці. -  Чернівецький національний університет , 2011. – с. 251 – 254.

Федас Валентина. Фольклор як студія соціального процесу в історичних працях М.Максимовича // Методологія, теорія та практика соціологічного  аналізу сучасного суспільства. -  Збірник наукових праць . – Випуск 17, Харків, 2011. – С.221 – 225.

Брала участь участь у роботі  міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференцій, конгресів, форумів, з’їздів, зокрема:

І Конгрес Соціологічної асоціації України «Соціологія в ситуації соціальних невизначеностей», Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (Харків, 2009);

XІV соціологічний з’їзд, робота в групі «Мобільність культур – до нових форм інтеракцій» (Польща, Краків,  2010);

ХVМіжнародна наукова конференція «Харківські соціологічні читання», присвячені 20-річчю соціологічного факультету (Харків, 2010 ).

Конференція «Media in China, China in Media. Processes, Strategies, Images, Identities», Університет Ягеллонський у Кракові (Польща, Краків,  листопад 2011).

Етносоціологічна школа професора Володимира  Євтуха (м. Київ, 28-30 листопада 2011р.)

19109

Your IP: 3.145.115.195