Музей Івана Кавалерідзе

Нещодавно студенти першого курсу відділення "Психологія" разом з куратором групи Лисенко Іриною Миколаївною відвідали музей Івана Кавалерідзе – майстерню скульптора, режисера, драматурга і театрального діяча, що створений в 1993 році та розташований на Андріївському узвозі. Під час відвідування музею першокурсники мали можливість ознайомитися з біографією митця, колом його інтересів, скульптурними монументами, зокрема, створеними в Києві пам’ятниками княгині Ользі (1911 р), Григорію Сковороді, Ярославу Мудрому, Тарасу Шевченку. Дізналися, що протягом свого життя Кавалерідзе також створив безліч фільмів: «Ливень», «Перекоп», «Коліївщина», «Прометей», «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм», які в подальшому здійснили вагомий вплив на український кінематограф. В музеї представлені моделі і проекти художника, фотографії, рукописи сценаріїв, архівні матеріали, книги. В стінах майстерні зберігається понад 5000 експонатів, присвячених життю і творчості майстра. При музеї існує галерея “У домі Івана Кавалерідзе”.

Відвідання майстерні режисера викликало жвавий інтерес у студентів-психологів до обговорення культурно-історичних подій минулої епохи та їх втілення в мистецькій творчості скульптора. Разом з куратором було здійснено психологічний аналіз особистості Івана Кавалерідзе, його життєвого шляху та біографічних даних. Відмітимо, що вивчення першокурсниками психології як прикладної галузі знань активізувало майбутніх психологів до аналізу історичних аспектів становлення самосвідомості відомого діяча, соціально-психологічних і культурних умов, які сприяли його утвердженню як одного з найвизначніших геніїв минулого століття.

До вашої уваги пропонуємо фото-звіт відвідин музею:

muz1 muz2

ПЕРЕЙТИ ДО ФОТОГАЛЕРЕЇ